Tiszteletünk és megbecsülésünk jeléül ebben a menűpontban mutatjuk meg mindazokat az alkotásokat, amelyekben a szellemi, a fizikai munka, a kreativitás összefonódása egy új formát hoz létre mások hasznára, örömére.
Fontos, hogy beszélni tudjunk a Hétköznapok művészetéről, s azokról, akikről van, hogy szó sem esik, s csak a munkájuk képviselik Őket, az "beszél" helyettük.!
Hiszen olyan gyakran keressük a szépséget mindenhol, és olyan ritkán vesszük észre magunk körül, pedig de nagyon is meghatározó a hangulatunkra, a napjainkra.. Ott van az orrunk előtt, s mégis oly gyakran elkerüli a figyelmünket., nem fordítunk rá figyelmet. S mindez nem más, mint a falak,a lakásunk falai, amelyek közt élünk. Ezek a falak kelthetnek olyan érzetet, mint az önmagunkra csukódó, bezárt „szarkofágok” és lehetnek nyugalmat, biztonságot és kiegyensúlyozottságot árasztó, harmóniát adó falak. S mitől lesznek ezek a falak ilyenek? Hát attól, hogy aki készíti számunkra , az mit is tart, gondol minderről, mi is a falakba zárt gondolat..
De sokszor is van, hogy egy szép nap arra ébredünk, hogy na most megváltoztatunk valamit magunk körül és a legkézenfekvőbb ilyenkor, hogy nekiveselkedünk egy lakásfelújításnak. Általában szakembernek nevezzük azokat, akiket ilyenkor felkeresünk, pedig munkájuk igazi művészeivel találkozhatunk.
Ha ránézel a KÉPEKRE, mit látsz? Én tiszta, pontos egyenes vonalakat, amelyek folytatólagosan kapcsolódnak egymással, s szinte vezetik a szemed egyik sarokból a másikba. Szinte körbe vesznek , átfognak az egyenes, függőleges és vízszintes vonalak., Nem korlát, nem elválaszt, nem behatáról, hanem találkozási pontjaival, egymásbafonódásával a biztonságot sugallja. A boltív finom vonala nem bontja meg ezt az összerendezettséget, hanem mintha bekapcsolódna abba az összhangba, amely létrehozza a vonalak „muzsikáját.” Hogy mitől is van mindez? Attól az emberi odafigyeléstől, ami átveszi, megérzi, ráérez a másik ember vágyaira, elképzeléseire, melyet talán az meg sem fogalmaz és alázattal, szinte személyre szabottan készítí, alakítja, ha kell százszor annak az embernek az igényeihez, egyéniségéhez a szobák vonalait, amelyekhez majd a nagy felületek színei alkalmazkodnak, hogy létrejöjjön az az esztétikum, amely szolgálja, s meghatározza a benne élő ember mindennapjait.
Képek:
 szoba részlet 1 |
 a menyezet |
Új hozzászólás írása:
Eddigi hozzászólások
Lánci Pál | 2015-07-08 20:14:42 |
Végre valahol olvshatok a munka értékéről. A tisztességes munka dicséretéről. Valahol ez hiányzik a mai világunkból. Baráti kézfogás a mesternek.
|